Otomobil Ehliyeti

Otomobil kullanmak için ehliyet sınıfları

İletişim Telefonu:
0(212) 223 66 40
İletişim Formu:
Bize Ulaşmak için tıklayınız

Ferahevler Sürücü Kursu, B sınıfı ehliyet konusunda uzman kadrosu ve bilgi birikimi ile 2011 senesinden bu yana sürücü adaylarına en kaliteli hizmeti sağlamayı amaçlamaktadır. Sürücü belgesi için başvuruda bulunan kursiyerlerimiz ile gerek evrak toplama süreçlerinde gerekse eğitim aşamalarında özel olarak ilgilenmekteyiz.

B Sınıfı Sürücü Belgesi

Otomobil ve kamyonet kullanacakların alması gereken ehliyet sınıfında bulunuyor. B sınıfı sürücü belgesi sahipleri, aynı zamanda M, B1, F sınıfına dahil olan araçları da kullanabiliyor. Değişen kanunlara göre, artık minibüsler için önce B sınıfı ehliyet almak ve sonrasında D1 sınıfı için başvurmak şart koşuluyor.

Son yapılan sürücü belgesi düzenlemeleri ile artık B sınıfı ehliyet kategorisi "otomatik" ve "manuel" olarak ikiye ayrılmaktadır. Manuel vites ehliyet sahipleri otomatik araçları kullanabilirlerken tersi durumda otomatik otomobil ehliyeti sahipleri manuel araç kullanamayacaklardır. Ferahevler Sürücü Kursu adaylarının diledikleri ehliyete sahip olabilmeleri için farklı tipte eğitim araçları ile otomobil özel dersi vermektedir.

B1 Sınıf Sürücü Belgesi

B1 sınıfı ehliyet, güç sınırı 15 kv’ı geçmeyen, yük taşımacılığında kullanılmayacaksa 400 kg’dan; kullanılacaksa da net ağırlığı 550 kg’dan fazla olmayan dört tekerlekli motosikletleri kapsıyor. Yaş sınırı 16 olan B1 sınıfı ehliyete sahip olduktan sonra M sınıfına dahil olan araçları da kullanabilirsiniz. M sınıfı hakkında bilgi için: 

Otomobil Direksiyon Dersi

Teorik derslerimizin ve önceden çıkmış ehliyet sınav soruları kapsamında gerçekleştirdiğimiz eğitimlerin yanı sıra en önemli konuların başında direksiyon dersleri gelmektedir. Ehliyet kursu tarafından sürücü adaylarına verilecek direksiyon dersi saat sınırı düzenlemeleri ile belirlenmektedir. Fakat gerekli görülmesi ve talep edilmesi durumunda kursiyerlere ek özel ders hizmeti sağlanabilir. Otomobil özel dersleri için kursiyerler, farklı eğitimlerin verilebileceği parkurlarda eğitim görürler. Ehliyet kursu haricinde otomobil özel dersi talep edenler de dilekleri zamanda bizimle iletişime geçebilir. Herhangi bir dönem kısıtlaması bulunmamaktadır.
 Ferahevler ehliyet kursu olarak sürücü adaylarımıza verdiğimiz yüksek standartlara uygun direksiyon eğitimimiz her ne kadar yeterli olsa da araba kullanma konusunda kendisini yeterli görmeyen öğrencilerin, direksiyon sınavı tarihinden önce eksikleri giderilerek sınavda başarı sağlamaları amaçlanmaktadır. Trafikte stres yaşayan kursiyerler için ek olarak simülatör desteği verilebilmektedir. Direksiyon dersi fiyatlarımız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

B Sınıfı Ehliyet İçin Gerekenler

Otomobil ehliyeti (b sınıfı ehliyet) almak isteyen sürücü adaylarının 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekmektedir. randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alan adaylar talep ettikleri sertifika sınıfına göre Halkbank'a harç yatırmakla yükümlüdür. Sürücü kursu ve sürücü belgesi için gereken harç tutarları senelere göre farklılık gösterdiğinden güncel fiyatları öğrenmek için bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Ferahevler Sürücü Kursu Hizmet Bölgesi

Ferahevler Sürücü Kursu, motosiklet dahil birçok farklı sürücü belgesi vermeye yetkindir. Uzman kadrosu ve özel hizmetleri sayesinde İstanbul'un her köşesinden sürücü adayları kursumuz tarafından ehliyet sahibi olmaya hak kazanmıştır. Ferahevler Sürücü Kursu olarak başta Sarıyer, Maslak, Beşiktaş bölgesi olmak üzere tüm İstanbul'a sürücü kursu hizmeti vermekten gurur duyarız.

Ferahevler Sürücü Kursu, b sınıfı ehliyet ve özel direksiyon dersi almak isteyenlere en kaliteli, kapsamlı ve uygun fiyatlı hizmeti verebilmek için sizleri bekliyor. Sürücü belgesi almaya hak kazanana ve güvenle trafiğe çıkana kadar sizinle birlikteyiz.

Ferahevler Sürücü kursu olarak, b sınıfı ehliyet almak isteyen bütün adaylarımız ile özel olarak ilgileniyoruz. Güvenle trafiğe çıkana kadar sizinle birlikteyiz.

Ferahevler sürücü kursu, uzman kadrosu ile sizlere hem teorik hem de direksiyon dersi hizmeti vererek kolaylıkla b sınıfı ehliyeti almanız için çalışmakta.

ÖN BAŞVURU FORMU

En Üst